Sieranevada

Film about a family after Revolution 89′ „Sieranevada” – review from Polish perspective

In June we finally went out with our 4-month-old son to the cinema. We were lucky because we could watch at a special section film about a Romanian family after Revolution 89′ with the title Sieranevada. This time we had some expectations towards the film after watching the trailer. We still haven’t wasted time but the film could be better. We thought the political context would be stronger than it was and the relations between family members wouldn’t be so central and so complex.  Continue reading „Film about a family after Revolution 89′ „Sieranevada” – review from Polish perspective”

spotkania, Fot. Dukas Ju, CC BY-NC 2.0

Konferencje, spotkania, wymiana doświadczeń

Humanista to człowiek wartości, które realizują się nie tylko w Internecie, ale także w realnym świecie. Dlatego zbieram w jednym miejscu informacje o wydarzeniach, tudzież miejscach, gdzie można spotkać humanistów. Źródła te dzielę na kilka kategorii. Oto one: 1. konferencje, 2. nienaukowe spotkania, 3. wymiana doświadczeń. Continue reading „Konferencje, spotkania, wymiana doświadczeń”

young adults

Film about young adults „Being 17” – review from the East European perspective

On Friday I had to spend some time outside of our flat. So I went to a cinema. I had no expectations towards the film which I was supposed to watch. I haven’t wasted time and I had to think about youth and time of adolescence. It was „Being 17”. It’s interesting to watch which are the relations between a white and not-white young adults in a French mountains’ region. Continue reading „Film about young adults „Being 17” – review from the East European perspective”

interdyscyplinarność

Rozmowy z ludźmi „na kilku stołkach” – Aleksandra Klisko: „zadaniowe multi-kulti”

Interdyscyplinarność – jak się okazuje, to temat bliski wielu osobom. Co człowiek, to inne spojrzenie i inne nastawienie do idei i jej implementacji. Oto kolejna rozmowa w ramach serii artykułów pt. Rozmowy z ludźmi „na kilku stołkach”. Za nami m.in. „rozmowa-petarda”, teraz czas na „rozmowę-multi-kulti”. Moim gościem jest Aleksandra Klisko, blogerka z antypatycznie.pl, fotografka oraz aktywistka na rzecz osób LGBT, którą poznałam w jednej z grup na facebook-u. Oddaję głos rozmówczyni. Continue reading „Rozmowy z ludźmi „na kilku stołkach” – Aleksandra Klisko: „zadaniowe multi-kulti””

Marta Bartosińska

Rozmowy z ludźmi „na kilku stołkach” – Marta Bartosińska czyli Zdalna Babka, cz. 2

Dziś moim gościem jest Marta Bartosińska, druga Zdalna Babka, od której dowiedziałam się m.in., co łączy nauczyciela i specjalistę IT. Jeśli sami działacie, w jednej z tych dziedzin, koniecznie przeczytajcie ten wywiad. Continue reading „Rozmowy z ludźmi „na kilku stołkach” – Marta Bartosińska czyli Zdalna Babka, cz. 2”

tworzenie społeczności

5 kroków skutecznego tworzenia społeczności

Dzisiejszy artykuł omawia tworzenie społeczności i jest poniekąd kontynuacją tego wpisu 5 zasad animowania społeczności, w którym pisałam, żebyś popatrzył/a na komunikację dookoła bloga/biznesu jak na tworzenie własnej społeczności. Oto 5 kroków do skutecznego tworzenia społeczności: Continue reading „5 kroków skutecznego tworzenia społeczności”

webinar

Webinar / szkolenie online – 2 narzędzia

Przetestowałam kilka opcji przygotowania webinara. Organizowałam webinary w 2 narzędziach i o nich będę też pisać. Pierwsze bardziej popularne narzędzie to darmowy Google Hangout, drugie to bezpłatny tylko przez pierwszy miesiąc Click Meeting/Click Webinar. Nie będę się tutaj skupiać tak bardzo na meritum webinarów, bo to zależy przede wszystkim od celu takiego webinara. Zależy mi na tym, żeby przybliżyć Wam najczęściej spotykany „model” webinara i „rozgryźć” go trochę od strony technicznej. Continue reading „Webinar / szkolenie online – 2 narzędzia”

Anna Katarzyna Tomkiel-Cope

Rozmowy z ludźmi „na kilku stołkach” – Anna Katarzyna Tomkiel-Cope: Interesuje mnie życie!

Interdyscyplinarność jest często postrzegana bardzo negatywnie. Osobom wielozadaniowym zarzucana jest mniejsza wiarygodność i brak pogłębionych kompetencji. Stąd pomysł na zmierzenie się z tymi utartymi poglądami poprzez pokazanie, jak taka interdyscyplinarność może wyglądać w praktyce ze wszystkimi swoimi blaskami i cieniami. Ta seria artykułów ma tytuł: Interdyscyplinarność – rozmowy z ludźmi „na kilku stołkach”. Zapraszam osoby, które wydają się mi być interdyscyplinarne lub wielozadaniowe.

Pierwsza rozmowa to „rozmowa-petarda” z Anną Katarzyną Tomkiel-Cope, którą poznałam na Latającym Kręgu w Warszawie całkiem niedawno. Jestem pod wrażeniem, jak twórcza i inspirująca jest to osoba. Oddaję głos rozmówczyni. Continue reading „Rozmowy z ludźmi „na kilku stołkach” – Anna Katarzyna Tomkiel-Cope: Interesuje mnie życie!”

społeczność

Wyzwanie „Zbuduj SWOJĄ społeczność wokół wartości”

[Zapowiedź] Za 2 tygodnie ruszy 14-dniowe wyzwanie „Zbuduj SWOJĄ społeczność wokół wartości”, dołącz do listy oczekujących już teraz: http://eepurl.com/b4peCr
To wyzwanie jest dla osób, które:
– szukają inspiracji do tworzenia nowych treści lub produktów i chciałyby znaleźć więcej ich odbiorców
– dzielą się wartościowymi treściami i chciałyby docierać do większej liczby osób,
– szukają „pokrewnych dusz”, z którymi mogłyby pogłębiać/rozwijać swoje pasje albo
– mają pasję, na której chciałyby zarabiać. Continue reading „Wyzwanie „Zbuduj SWOJĄ społeczność wokół wartości””