heart serce emocje życie

A Ty jakich v/blogerów cenisz i za co?

Długo obserwuję niektóre blogi. Jednak czułam, że coś mnie omija i dopiero od niedawna zaczęłam odkrywać inne blogi zgodnie z zasadą tworzenia „kuli śniegowej”. Kto „tworzy kulę” cyfrowej humanistki?

Określanie siebie jako cyfrowa humanistka coraz bardziej mi się podoba. Jest to tak samo przeciwstawne stwierdzenie, jak osoby/idee, które cenię. Człowiek jest pełen przeciwieństw. Wybieram na początek 2 obszary „lifestyle” i ekonomia i zarządzanie.

Chcę też krótko uzasadnić, dlaczego akurat do tych osób/blogów chętnie wracam. Kolejność nie ma znaczenia.

serce heart emotions emocjeLife & Lifestyle

 1. Danielle LaPorte: za Desire Map (można było sprezentować ją komuś lub sobie, pośpiesz się, bo nie wiem, jak długo będzie ona do pobrania), kręgi ognia („circles of fire”), holistyczne planowanie życia („holistic life planning”), poszukiwanie źródeł siły do życia („searching for live sources”)
 2. Marie Forleo – za całokształt i motywujące nagrania w MarieTv co wtorek :)
 3. Jack Canfield – za ideę Mastermindu i darmowe kursy o transformacji życia:
 4. Kasia z Kierunekspelnienia.pl – za większość tekstów, które uduchawiają mój dzień codzienny 😉
 5. Agnieszka Siołek z Pracownii Edukreacji – za odwagę w wypowiadaniu poglądów nie-mainstreamowych o mainstreamowych działaniach/ideach
 6. Gradowa – za szczerość i podzielenie się ideą Bucketlist 
 7. Paulina Pamuła – za optymizm i kreatywność

stress managementMarketing i zarządzanie

 1. Roberta Kintzi z Marketerka.pl – za bardzo praktyczne podejście i przydatne porady
 2. Mateusz Kiszło z Jakzarabiacpieniadze.com.pl – za krytyczne podejście do trendów
 3. Maja (Santi) Niestrój (Love by Santi) – Zarabiajjakobloger.pl – za analityczne podejście 😉
 4. Paulina Basta – za rzeczowość i przykłady przemawiające do wyobraźni
 5. CentrumZarzadzania.net.pl – za poruszanie kwestii emocji w pracy
 6. Okiem Trenera – za różnorodność i wagę podejmowanych tematów oraz holistyczne podejście do życia i pracy w polskim wydaniu :)
 7. Magda Bechcińska – za serce do biznesu :)

A Wy kogo cenicie i do kogo Was szczególnie przyciąga i dlaczego?

Innych blogów, których nie wymieniłam, a które subskrybuję, nie wymieniłam tylko dlatego, żebyście nie mieli wrażenia, że jest to niekończąca się lista… i chcę poznać Waszych ulubionych autorów. 😉

Fot. Klearchos Kapoutsis CC BY 2.0
Fot. The Crystal Fairy CC BY 2.0

Receive Updates

No spam guarantee.

 • Dodałabym jeszcze Urszulę Phelep z Kreatywnego Marketingu <3

  • Urszulę również cenię, tak jak kilka innych osób, których tutaj nie wymieniłam zajmujących się wspieraniem biznesów kobiet. Jestem ciekawa, co Cię skłoniło, ją tutaj szczególnie „wyróżnić”. Chętnie dowiem się, za co Ty ją cenisz?

   • Ulę poznałam na Babinarium – była pierwszą osobą, która oswoiła mnie z tematyką marketingu. Od tego czasu bardzo wiele się zmieniło (szczególnie w moim postrzeganiu marketingu).

    • Dziękuję. Ja Urszulę cenię za praktyczne porady, które wysyła(ła) w swoim newsletterze. :) A babinaria to świetna idea. Koordynatorki powinny dostać jakąś nagrodę za to :)

 • A dziękuję za wyróżnienie, choć chwilę musiałem się zastanowić nad tym „krytycznym podejściem do trendów” :)

 • Dziękuję za wyróżnienie! :) Nie zdarza mi się komentować linkując do siebie, ale w tym przypadku zrobię wyjątek, bo na prawdę nie dawno napisałam tekst o inspirujących mnie kobietach: http://kierunekspelnienia.pl/tresci-godne-uwagi-3-kobiety-ktore-inspiruja/
  Cieszę się, że tutaj trafiłam :)

  • To ja się cieszę, że odkryłam Twój blog. I kobiety, o których piszesz, są zdecydowanie inspirujące. I też są trochę przeciwstawne: Witaj Słońce Projekt Egoistka :)

   • A to być może dlatego, że Ja lubię bujać się między sprzecznościami, nie tylko w zakresie odbieranych treści, ale również form. Złote środki to zdecydowanie mój typ i lubię tworzyć je z dwóch odległych biegunów :)

 • Dziękuję Ci Agnieszko za to wyróżnienie, cieszę się, że mogłam Cię zainspirować Bucket List! :)

  • Cała przyjemność po mojej stronie. Obejrzę wspomniane przez Ciebie filmy i stworzę tę listę w Święta :)

 • Dziękuję Agnieszko za to wyróżnienie :) Optymizm i kreatywność – cieszę się, że z tym jestem kojarzona :) Choć ja szczerze mówiąc jeszcze zbyt wielką optymistką nie jestem, ale staram się i pracuję nad tym :)

  • Zapomniałam dodać, że cenię Cię za energię i systematyczność, chyba dlatego, że to dość oczywiste dla kogoś, kto wie czym się zajmujesz 😉

 • Agnieszko raz jeszcze dziękuję za to wyróżnienie. Miło znaleźć się w takiej kategorii i z taką notką :)

  Ja niezwykle cenię m.in.:
  – Bloga Freelancerki Gosi Zimniak
  – Laboratorium Zmieniacza Jadwigi Korzeniewskiej
  – i Paulinę Bastę

  Uściski!

  • Dzięki za Twoje „typy” :) O Laboratorium Zmieniacza słyszałam już od kilku osób. Muszę się bliżej przyjrzeć działaniom Jadwigi :)

 • Dziękuję bardzo! I tak czuję, że się jeszcze nie raz spotkamy. Jak humanistka z humanistką – w sieci! Moje ulubione miejsca to Pani Swojego Czasu, bo mimo że się kolegujemy, to jej blog wciąż ustawia mnie do pionu. A tak uwielbiam śledzić zagraniczne działania Marie Forleo, Nathalie Lussier i Amy Porterfield, ostatnio również działania Kimra Lumy. Dlaczego tak? Bo mam wielką potrzebę podciągnięcia językowego, a anglojęzyczne źródła dają mi poczucie podwójnie wykonanej roboty – nauczenia się czegoś nowego oraz obcowania z językiem.

  • Dziękuję za podzielenie się Twoimi ulubionymi bloger(k)ami. Kimrę Lunę już googluję :)

 • Z wielkim opóźnieniem składam podziękowania za wyróżnienie! Już drugi raz o mnie wspominasz :)
  a napiszę ze swojego miejsca siedzenia o:
  Paulinie Basta, Rafale Judek z Bona Verba, Joannie Malinowskiej-Parzydło i Aleksandrze Budzyńskiej z Pani Swojego Czasu

  • Witaj, dziękuję za Twoje polecenia. Nie znałam Rafała (http://bonaverba.com.pl/blog), ale teraz widzę pewne podobieństwo pomiędzy Rafałem a Magdą Bechcińską :) Ciekawa jestem, czy Rafał zdobył te 500 fanów swojego fanpage’a w 2 miesiące również dzięki płatnym reklamom, czy tylko własnej aktywności online i offline.

 • Znam niestety niewielu z tego co wymieniłaś… muszę przysiąść i „poznać” resztę :)

  • Cieszę się, że Cię zainteresowała ta lista :) ja aktualnie trochę cierpię od nadmiaru informacji i miejsc i osób, które chciałabym poznać, dlatego na razie zaprzestałam kolekcjonować listy/informacje :)

 • Ja ostatnio zaczytuję się blogiem Jestembogata.pl Bardzo inspirujące było dla mnie wyzwanie dot. Pieniędzy i dzieci :-)

  • Tak, Iza i Ewa robią dobrą robotę :). Nie słyszałam o tym wyzwaniu, pewnie dlatego, że nie mam dzieci… dzięki za polecenie! Takie linki lubię 😉

 • Pingback: Zainspiruj się, poznaj zasoby, narzędzia, wydarzenia, odc. 1 | Cyfrowi humaniści()

 • Justyna

  Mam kilka swoich ulubionych blogów, dotyczących różnych sfer życia i aktywności – m.in. Simplicite, Kołem się toczy… Jestem częstym gościem na tych blogach, które wnoszą coś do mojego życia, które odpowiadają na pytania, które sobie stawiam, które wzbogacają mnie w wiedzę o świecie, których autorzy są prawdziwymi pasjonatami i tymi pasjami się dzielą z czytelnikami.