Witaj w społeczności cyfrowych humanistów, którą zainicjowałam ja.
Germanistka, historyczka i współpracowniczka kilku organizacji, która mieszka w Warszawie od 6 lat. Edukatorka i badaczka (kończę doktorat z historii).
Społeczność stała się moją ideą fix, odkąd pomagam innym budować społeczności, działać interdyscyplinarnie i poszukiwać wartości w działaniu.
Zależy mi na poprawie relacji międzyludzkich. Chcę zrozumieć motywacje współdziałania lub nie-współdziałania. Chcę, aby z odwagą i chęcią odkrywano siebie nawzajem i doceniono potencjał w kontaktach bi- lub multinarodowych.
Interesuję się szczególnie polityką, kulturą i historią, a to wszystko w bliskim nam kontekście Europy Środkowo-Wschodniej.
Dlatego na blogu będę już wkrótce obalać mity o narodach i pomagać w zrozumieniu sąsiednich nacji, a także propagować myślenia wbrew utartym trendom i myślenie interdyscyplinarne, a to wszystko z wykorzystaniem nowych technologii, które pozwalają przekraczać granice. Dzięki czemu wszystkim się będzie żyć coraz lepiej w coraz bardziej multikulturowym otoczeniu.
Potrafię:
- zaplanować powstanie i rozwój społeczności wokół bloga/biznesu >> link do rekomendacji >> (już niedługo)
- dotrzeć do informacji, które nie są powszechnie znane lub wyjaśniają powszechnie znane tezy, piszę artykuły, opierając się na wartościowych treściach
- przygotować, przeprowadzić i podsumować warsztaty, także online, których uczestnicy mogą być w dowolnym miejscu na ziemi
- zorganizować konferencje na tematy w obrębie moich zainteresowań, w tym ze streamingiem online
Opublikowałam kilka naukowych artykułów i kilka tekstów o charakterze popularnonaukowym. Lista moich publikacji jest tutaj: Academia.edu.
Ostatnie artykuły partnerskie:
http://n1m.pl/ – „What is your story? / Historie pisane przez życie” (Nr. 2, October 2015) – magazyn odpłatny – link to magazynu
http://podrozystka.pl – Poznaj sąsiada – „Nie ma jak Lwów” (17.10.2015)
Na blogu posty zamieścili dotychczas:
- Marta Gałązka – politolożka, doktorantka na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, prowadzi fanpage: https://www.facebook.com/PartieWyboryPolityka
- Olga Konovalova, członek Stowarzyszenia Wymiany Kulturalnej i Językowej MitOst: Diary from the 13th MitOst Festival
Blog jest obecny na:
- Feedly
- Blogloving
Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, obejrzeć moje webinary, poznać wartościowe regiony i miejsca w Europie Środkowo-Wschodniiej kliknij tu i pobierz prezenty.
[contact-form-7 id=”474″ title=”Contact”]