O mnie

Agnieszka Kudelka
Agnieszka Kudełka

Witaj w społeczności cyfrowych humanistów, którą zainicjowałam ja.

Germanistka, historyczka i współpracowniczka kilku organizacji, która mieszka w Warszawie od 6 lat. Edukatorka i badaczka (kończę doktorat z historii).

Społeczność stała się moją ideą fix, odkąd pomagam innym budować społeczności, działać interdyscyplinarnie i poszukiwać wartości w działaniu.

Zależy mi na poprawie relacji międzyludzkich. Chcę zrozumieć motywacje współdziałania lub nie-współdziałania. Chcę, aby z odwagą i chęcią odkrywano siebie nawzajem i doceniono potencjał w kontaktach bi- lub multinarodowych.

Interesuję się szczególnie polityką, kulturą i historią, a to wszystko w bliskim nam kontekście Europy Środkowo-Wschodniej.

Dlatego na blogu będę już wkrótce obalać mity o narodach i pomagać w zrozumieniu sąsiednich nacji, a także propagować myślenia wbrew utartym trendom i myślenie interdyscyplinarne, a to wszystko z wykorzystaniem nowych technologii, które pozwalają przekraczać granice. Dzięki czemu wszystkim się będzie żyć coraz lepiej w coraz bardziej multikulturowym otoczeniu.

Potrafię:

  • zaplanować powstanie i rozwój społeczności wokół bloga/biznesu >> link do rekomendacji >> (już niedługo)
  • dotrzeć do informacji, które nie są powszechnie znane lub wyjaśniają powszechnie znane tezy, piszę artykuły, opierając się na wartościowych treściach
  • przygotować, przeprowadzić i podsumować warsztaty, także online, których uczestnicy mogą być w dowolnym miejscu na ziemi
  • zorganizować konferencje na tematy w obrębie moich zainteresowań, w tym ze streamingiem online

Opublikowałam kilka naukowych artykułów i kilka tekstów o charakterze popularnonaukowym. Lista moich publikacji jest tutaj: Academia.edu.

Ostatnie artykuły partnerskie:

http://n1m.pl/ – „What is your story? / Historie pisane przez życie” (Nr. 2, October 2015) – magazyn odpłatny – link to magazynu

http://podrozystka.pl – Poznaj sąsiada – „Nie ma jak Lwów” (17.10.2015)

Na blogu posty zamieścili dotychczas:

  1. Marta Gałązka – politolożka, doktorantka na Uniwersytecie im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie, prowadzi fanpage: https://www.facebook.com/PartieWyboryPolityka
  2. Olga Konovalova, członek Stowarzyszenia Wymiany Kulturalnej i Językowej MitOst: Diary from the 13th MitOst Festival

Blog jest obecny na:

  • Feedly
  • Blogloving

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, obejrzeć moje webinary, poznać wartościowe regiony i miejsca w Europie Środkowo-Wschodniiej kliknij tu i pobierz prezenty.

[contact-form-7 id=”474″ title=”Contact”]