Wirtualna rzeczywistość / virtual reality

Konferencja, seminarium, sympozjum

Marzec jest u mnie w tym roku pod znakiem edukacji i networkingu. Już w grudniu zapowiadałam więcej obecności offline i stało się. 19 marca ma miejsce konferencja „Strefa zmian”, w której wezmę udział, a 23 marca w XXIV seminarium w ramach cyklu NOWOCZESNE MUZEA I GALERIE. MUZEA W FORMULE SMART. GLAM, MEDIA INTERAKTYWNE, ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ. Również 19 marca odbędzie się sympozjum „Dziedzictwo kulturowe w dobie nowych mediów”.

KONFERENCJA

Ksiazka Fasttext i kawa„Strefa zmian. Życie zawodowe”

Ta konferencja to – mam nadzieję – taka trochę antykonferencja. Zapytacie dlaczego powinna się na niej pojawić cyfrowa humanistka? A to dlatego, że zmiany są nieodłącznym elementem życia online i offline. A prawda jest taka, że jest to też dla mnie niesamowita okazja poznać osoby, które znam do tej pory wyłącznie z ich obecności w sieci. Cieszę się również poznać organizatorów, z którymi miałam już wcześniej kontakt mniej lub bardziej bezpośredni. Więcej o konferencji napiszę po jej zakończeniu.

SEMINARIUM

Nowe narzedziaNOWOCZESNE MUZEA I GALERIE. MUZEA W FORMULE SMART. GLAM, MEDIA INTERAKTYWNE, ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ

XXIV seminarium w ramach cyklu NOWOCZESNE MUZEA I GALERIE. MUZEA W FORMULE SMART. GLAM, MEDIA INTERAKTYWNE, ROZSZERZONA RZECZYWISTOŚĆ to niesamowita okazja do zdobycia wiedzy na temat najnowszych trendów na styku dziedzin humanistyka i cyfryzacja/Internet. Mam nadzieję, że wyciągnę wnioski, które będę mogła przełożyć na praktykę w mojej działalności. Seminarium to organizowane jest przez Centrum Promocji Informatyki, które jest dość znane ze szkoleń na wysokim poziomie.

SYMPOZJUM

Dziedzictwo kulturowe w dobie nowych mediów

To sympozjum odbędzie się na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie i jest organizowane przez Katedrę Socjologii Komunikowania Uniwersytetu Pedagogicznego. Jest okazją do wymiany wiedzy i doświadczeń w naukowym albo bardziej teoretycznym wymiarze. Żałuję, że odbywa się ono w tym samym czasie, jak pierwsze wydarzenie, ale liczę na podsumowanie na portalu Historia i media.

Organizatorzy podejmują następujące bloki tematyczne:
1. Dziedzictwo kulturowe a dziedzictwo narodowe
2. Procesy i wymiary digitalizacji zasobów kultury
3. Udostępnianie i upowszechnianie dziedzictwa kulturowego przez nowe media
4. Współczesne praktyki odbioru i wykorzystania zasobów kulturowych
5. Znaczenie digitalizacji instytucjonalnej i pozainstytucjonalnej (ze szczególnym uwzględnieniem inicjatyw oddolnych)
6. Priorytety digitalizacji dziedzictwa kulturowego
7. Polityki i praktyki digitalizacyjne

WASZE WYDARZENIA?

To na razie na tyle planów / inspiracji eventowych. Jeśli Wy byliście lub będziecie na jakimś wydarzeniu w duchu cyfrowej humanistyki, zostawcie proszę link/informację o nim w komentarzu. Dziękuję.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *